English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Renginiai
Interreg projekto viešinimas

 

2018 gegužės 1 d. prasidėjo projektas „Modernių viešųjų paslaugų vystymas, stiprinant gebėjimus, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų Vakarų Lietuvos-Kuržemės regionuose“ Interreg Latvija-Lietuva 2014-2020 metų bendradarbiavimo per sieną programos finansavimui gauti ir užtikrinti. 

Pagrindinis projekto siekis – pagerinti visuomenės saugumą, stiprinant policijos ir vietos savivaldos institucijų darbuotojų gebėjimus, diegiant modernią darbo įrangą kasdieninių paslaugų teikimui. Projekto tikslas – skatinti policijos ir savivaldybių bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Latvijos pasienio teritorijų, taip pat padidinti regiono saugumą ir populiarumą. Siekiant sustiprinti policijos pareigūnų (70) ir savanorių (30 iš kiekvienos šalies) žinias, projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus organizuojami trys bendri mokymai, kuriuos ves vietos ir užsienio profesionalūs instruktoriai ir lektoriai. Mokymų tikslas – gebėjimų naudotis modernia įranga kasdieninėje pareigūnų veikloje tobulinimas. Demonstracinių mokymų ir konferencijos metu bus dalijamasi patirtimi tarp policijos ir vietos savivaldos institucijų bei kitų suinteresuotų asmenų. Siekiant stiprinti institucijų technologinius pajėgumą bus įsigyta ir įdiegta moderni darbo įranga: individualios vaizdo kameros (100), automobilių eismo stebėjimo kameros (32), dviračiai (8), triračiai (6), elektriniai dviračiai (8), elektrinis automobilis ir mini venas (2), dronas (1), vaizdo įrašymo įrenginiai (30) ir kiti įrenginiai. Projekto dalyviai: Palangos miesto savivaldybės administracija (pagrindinis partneris), Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (partneris), Liepojos savivaldybės institucija „Savivaldybės policija“ (Latvijos Respublika) (partneris), Latvijos Valstybinės policijos Kuržemės regiono komisariatas (Latvijos Respublika) (partneris). Bendra projekto vertė 548511,99 Eur, trukmė 24 mėn. 

 

Palangoje policininkai važinės naujais dviračiais 

Poilsiautojų ir vietinių gyventojų saugumas - vienas iš svarbiausių kiekvieno kurorto siekių, kurį užtikrinti padeda efektyvus policijos pareigūnų ir jų rėmėjų darbas bei moderni įranga. Palangos savivaldybės administracija kartu su Liepojos savivaldybe bei partneriais iš policijos institucijų kartu kelia pareigūnų kvalifikaciją, stiprina bendradarbiavimą ir ketina įsigyti naujos šiuolaikiškos įrangos.  

Palangos miesto savivaldybės administracijos inicijuotame tarptautiniame projekte "Modernių viešųjų paslaugų vystymas, stiprinanat gebėjimus, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų Vakarų Lietuvos-Kuržemės regionuose" dalyvauja Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Liepojos savivaldybės policija bei Latvijos valstybinės policijos Kuržemės regiono komisariatas.  

Šiais metais prasidėjęs projektas tęsis dvejus metus. Birželio viduryje įvyko pirmasis partnerių susitikimas, kurio metu partneriai susipažino su Lietuvos ir Latvijos policijos bei savivaldos institucijų struktūra, veiklos metodais ir priemonėmis. "Latvijoje, veikia ne tik valstybinės, bet ir Savivaldybės policija. Įdomu, kad vasaros metu pareigūnai tampa ir gelbėtojais paplūdimiuose", - pasakojo Palangos savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Ramunė Urbonienė.  

Policijos pareigūnų ir savanorių žinioms ir bendradarbiavimui stiprinti projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus organizuojami treji bendri mokymai, kuriuose dalyvaus po 70 policijos pareigūnų ir 30 savanorių iš abiejų šalių. Mokymų metu pareigūnai ir savanoriai dalinsis patirtimi ir kartu mokysis naudotis nauja modernia įranga, kuri bus įsigyta projekto metu.  

Tarptautinis projektas padės Palangos ir Liepojos kurortams įsigyti individualių vaizdo kamerų, automobilių eismo stebėjimo kamerų, dviračių, triračių, elektrinių dviračių, po elektrinį automobilį ir miniveną, droną, vaizdo įrašymo ir kitus įrenginius. Jau šiais metais, iki spalio mėnesio Palangoje patruliuojantys policijos pareigūnai bus aprūpinti 8 naujais dviračiais, 4 elektriniais dviračiais ir 4 eketriniais triračiais, o kitais metais - kurorto gatvėse patruliuos ir naujas elektromobilis.  

Bendrą kaimyninių Baltijos šalių projektą, kurio vertė 54 8511,99 Eur finansuoja Europos Sąjunga.

 

LT: Šis internetinis puslapis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio internetinio puslapio turinį atsako Palangos miesto savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. 

EN: This website has been produced with the financial assistance of the European Union. The contents of this website are the sole responsibility of Administration of Palanga's City Municipalityand can under no circumstances be regarded as reflecting the position of the European Union. 

Nuoroda apie projektą LatLito interneto svetainę https://latlit.eu/the-development-of-safety-services-by-strengthening-communication-and-cooperation-capacity-between-the-local-government-and-police-authorities/ 

Nuorodą į programos interneto svetainę www.latlit.eu 

Nuorodą į EU interneto svetainę www.europa.eu


 

Paskutinis atnaujinimas: 2019-05-06 11:37:00

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 8749506
Šiandien apsilankė: 22
Dabar naršo: 11
Sprendimas: IDAMAS