English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Renginiai
Palangos miesto savivaldybė - Europos kurortų asociacijos narė

Palangos miesto savivaldybė yra Europos kurortų asociacijos (angl. European Spas Association, ESPA) narė nuo 2005 m.

Europos kurortų asociacija yra tarptautinė organizacija, vienijanti 24 narius iš 22 Europos valstybių. Dauguma ESPA narių yra nacionalinės kurortų sąjungos. ESPA pagrindinis tikslas yra skatinti Europos kurortų vystymąsi ir siekti, kad natūraliais gydomaisiais resursais, tokiais kaip mineralinis vanduo, gydomasis purvas, landšaftas, klimatas, galėtų pasinaudoti kuo didesnis gyventojų ir lankytojų skaičius.

Asociacijos veiklos uždaviniai yra:

  • analizuoti bei tirti mineralinių ir gydomųjų kurortų veiklos sąlygas;
  • keistis patirtimi;
  • kurti ir tobulinti kurortų veiklos standartus visoje Europoje;
  • tirti kurortų vystymosi procesus;
  • sukurti Asociacijos narių šalių bendrojo marketingo struktūrą.

Daugiau informacijos: www.espa-ehv.com


ESPA išleido naują informacinį biuletenį, kuriame informuoja apie ESPA bei jos narių nuveiktus ir planuojamus veikti darbus, konferencijas ir t.t.

Su naujienomis susipažinti galite adresu www.espa-ehv.com


Tarptautinis Europos kurortų asociacijos renginys - Birštone

2009 metų gegužės 12–16 d. pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvoje vyks Europos kurortų asociacijos (ESPA, angl. European Spas Association) metinis – 14-asis kongresas ir Generalinė Asamblėja. Birštone, „Karališkojoje rezidencijoje“, vyksiančio renginio dalyviams – Europos sveikatinimo įmonių ir organizacijų vadovams bei šios srities ekspertams – bus pristatyti pagrindiniai Lietuvos kurortai bei balneologinės gydyklos.

„Lietuva turi puikių pajūrio ir balneologinių kurortų, turtingų natūralių gamtos išteklių: gydomojo mineralinio vandens, purvo ir tyro oro, – sako Joachimas Lyberis (Joachim Lieber), ESPA generalinis sekretorius. – Matome didžiulį lietuvių kolegų norą bei pastangas gerinti sveikatinimo ir medicininio turizmo paslaugas, vertiname jų laimėjimus ir norime paskatinti bei pasidalinti patirtimi, kaip geriau Europai pristatyti savo šalies kurortus.“

Anot p. Lyberio, gyvename konkurencinėje aplinkoje – šiuo metu dėl savo dalies Europos sveikatinimo sektoriaus rinkoje, kurios metų apyvarta siekia 25 mlrd. eurų, kovoja daugiau nei 1500 SPA kurortų. Vienas pagrindinių pasirinkimą lemiančių kriterijų – paslaugų kokybė, tačiau ne mažiau svarbus ir jų teisinis reglamentavimas bei atitikimas tarptautinius standartus.

ESPA, vienijanti narius iš 20 ES šalių ir atstovaujanti nacionalinėms, regioninėms asociacijoms ir daugiau kaip 1200 sveikatinimo paslaugas teikiančių kurortų, savo veikloje ypatingą dėmesį skiria gydomųjų gamtinių išteklių reglamentavimui, akcentuoja bendros asociacijos narių politikos svarbą.  ESPA siekia, kad būtų visoms šalims bendri Europos medicinines SPA paslaugas teikiančių įstaigų vertinimo kriterijai, garantuojantys aukštą paslaugų kokybės lygį.  ESPA yra įdiegusi kokybės standarto sertifikatą „Europespa-med“, kuriam gauti atliekamas kruopštus sveikatinimo įstaigų auditas.

Specialistai teigia, kad norint sėkmingai konkuruoti Europos rinkoje būtina Lietuvos įstatymuose apibrėžti ligų profilaktikai, gydymui ir medicininei reabilitacijai naudojamus natūralius gamtinius išteklius bei jų licencijavimo ir sertifikavimo tvarką minėtoms paslaugoms teikti, taip pat dirbti mokslinį metodinį darbą kurortologijos srityje.

Lietuvos kurortai į ESPA įstojo 2005 m. Nuo 2007 m. mūsų šaliai ESPA oficialiai atstovauja Lietuvos Nacionalinė kurortų asociacija, šiuo metu vienijanti Anykščių rajono, Birštono, Neringos, Palangos miesto ir Ignalinos rajono savivaldybes.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

 Jurgita Kazlauskienė, Nacionalinės kurortų asociacijos atsakingoji sekretorė, tel. 8 319 55278, el.paštas: info@kurortuasociacija.lt


2007-03-06 │ Pasirašyta Nacionalinės kurortų asociacijos steigimo sutartis.

Š. m. kovo 2 d. įvyko steigiamasis Nacionalinės kurortų asociacijos susirinkimas bei pasirašyta Nacionalinės kurortų asociacijos steigimo sutartis. Iškilminga sutarties pasirašymo ceremonija vyko Lietuvos parodų centre LITEXPO, tarptautinės turizmo, sporto ir laisvalaikio parodos „Vivattur 2007“ metu. Steigimo sutartį pasirašė trijų Lietuvos kurortų – Birštono, Neringos ir Palangos – merai.

 


Susirinkusiems svečiams koncertavo Palangos pučiamųjų orkestras. Sutarties pasirašymo proga kurortus pasveikino Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos valstybės sekretorius Gediminas Miškinis, Valstybinio turizmo departamento prie LR ūkio ministerijos direktorius Alvitis Lukoševičius bei Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas Alvydas Meškys.Ateityje Asociacijos nariais galės tapti ne tik Lietuvos Respublikos savivaldybės, kurių gyvenamosioms vietovėms suteiktas kurorto statusas, bet ir  kurortinės vietovės statusą turėsiančios savivaldybės.

Asociacijos tikslas – skatinti Lietuvos kurortų ir kurortinių vietovių vystymą, kurortinių išteklių apsaugą ir pritaikymą viešoms turizmo reikmėms, gerinti Lietuvos kurortų įvaizdį, skatinti kurortų tarptautinį bendradarbiavimą.

Asociacija spręs narių bendrąsias problemas, atstovaus narių interesams valstybės valdžios institucijose bei kitose turizmo sektoriuje veikiančiose organizacijose, Europos Sąjungos, užsienio valstybių kurortų ir kitose tarptautinėse organizacijose, formuos ir įgyvendins Asociacijos narių veiklos strategiją.

Asociacija taip pat sieks didinti gamtinių gydomųjų veiksnių (mineralinių vandenų, gydomojo purvo, sveikatai palankaus mikroklimato, rekreacinių želdinių, vandens telkinių) prieinamumą gyventojams bei gerinti ir plėtoti specialią infrastruktūrą, skirtą naudoti šiuos veiksnius gydymo, sveikatinimo, turizmo ir poilsio reikmėms.


2007-02-06 │ Visbadene (Vokietija), kur prieš 11 metų buvo įkurta Europos kurortų asociacija (angl. European Spas Association, ESPA), 2007-02-03 vyko šios asociacijos tarybos susirinkimas, kuriame dalyvavo ir Palangos miesto bei Birštono savivaldybių atstovai. Susitikimo metu buvo svarstomas Europos kurortų asociacijos parengtas spa ir sveikatinimo kurortų tarptautinių kokybės standartų projektas.

 
Po susirinkimo pristatyta Visbadeno kurorto spa ir gydymo-reabilitacijos paslaugų infrastruktūra.

Europos kurortų asociacija – viena iš pradininkių siekiant apibrėžti ir standartizuoti SPA paslaugas. Standartai rinkoje teikiamoms paslaugoms suteikia aiškumo, vartotojai gauna daugiau informacijos apie pasiūlą ir jiems lengviau reikalauti kokybiškų paslaugų. Šiuo metu Lietuvoje, skirtingai nuo kitų Europos Sąjungos šalių, nėra jokio dokumento, reglamentuojančio spa paslaugų teikimą, nėra nustatyta, kokie ištekliai ir infrastruktūra yra būtini spa paslaugų teikimui, nėra spa paslaugų teikimo klasifikavimo reikalavimų. Quattro bendradarbiavimo sutarties šalys – Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Palangos miesto ir Neringos savivaldybės – pateikė pasiūlymą LR ūkio ministerijai dėl tokio dokumento parengimo būtinybės. Nesant oficialaus spa apibrėžimo ir spa paslaugų teikimo reikalavimų vartotojai yra klaidinami, o verslininkai, naudodamiesi informacijos trūkumu, piktnaudžiauja ir iškraipo spa paslaugos esmę. Europos, o tuo pačiu ir Lietuvos didmiesčiuose pastebima tendencija, kad viešbučiai ar svečių namai, teikdami grožio procedūrų ar masažo paslaugas, save vadina spa paslaugų teikėjais, o tai, pasak Europos kurortų asociacijos, klaidina vartotojus. Spa paslaugos pirmiausia vartojamos gydymo ir reabilitacijos tikslais. Europos kurortų asociacija pritaria tradiciškai susiformavusių Europos spa kaip sveikatinimo ir gydymo centrų, kuriuose paslaugų teikimas grindžiamas natūralių gamtinių išteklių (mineralinis vanduo, purvas, klimatas) naudojimu ir medicina, veiklai ir plėtrai.

Daugiau informacijos teirautis:
Lina Šemetulskytė
Ekonominės plėtros skyriaus vedėja
Tel. (8 460) 51 225, el. paštas  pletra@palanga.lt


2006-11-27 │ 2006 m. lapkričio 24–26 d. Čekijos kurorte Mariánské Láznĕ vyko Europos kurortų asociacijos tarybos susirinkimas, kuriame dalyvavo Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovas. Susirinkimo metu buvo pristatyta ESPA prezidento veiklos ataskaita, aptartas ESPA 2007 metų biudžeto projektas, diskutuota apie SPA kokybės standartus, aptartas vykdomas interneto svetainės projektas „Aplankykite Europos SPA“. Vizito Čekijoje metu buvo pristatyti du didžiausi Čekijos kurortai: Karlovy Vary ir Mariánské Láznĕ, kurortų infrastruktūra, skirta teikti sveikatinimo paslaugas. XII-asis metinis ESPA kongresas vyks 2007 m. gegužės 9–13 d. Piarnu kurorte.

 

Sveikatinimo įstaigas, reabilitacijos centrus, sanatorijas ir kitus kurortinio turizmo verslo atstovus, besidominčius Europos kurortų asociacijos veikla, norinčius dalyvauti ESPA organizuojamuose projektuose ir priemonėse, siekiančius gauti naujausią informaciją apie Europos kurortų ir SPA centrų plėtrą, kviečiame kreiptis į Administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėją Ireną Šatkauskienę telefonu (8 460) 51 225 arba el. paštu pletra@palanga.lt .2005-10-03 2005 m. rugsėjo 30 d. – spalio 1 d. Palangoje vyko Europos kurortų asociacijos darbo grupių susitikimas. Į Palangą atvyko Asociacijos atstovai iš Estijos, Latvijos, Vokietijos, Belgijos ir Slovėnijos.
Rugsėjo 30 d., penktadienį, vyko dviejų darbo grupių posėdžiai – Savivaldybių / valstybinės SPA struktūros (pirmininkas prof. Rudolfas Forcheris (Rudolf Forcher), Vokietija) bei Marketingo (pirmininkas p. Aleksandras fon Hohenegas (Alexander von Hohenegg), Vokietija). Apsilankymo Palangoje metu svečiai buvo supažindinti su kurorto turizmo infrastruktūra, Botanikos parku, Gintaro muziejumi.

Darbo grupių posėdžiuose galėjo dalyvauti ir Palangos įstaigų, teikiančių (ar ketinančių teikti) sanatorinio gydymo bei SPA paslaugas, atstovai. 

Daugiau informacijos:

Palangos miesto savivaldybės administracijos
Ekonominės plėtros skyrius
Projekto koordinatorė Irena Šatkauskienė
tel./ faks. (8~460) 48 125
el. paštas turizmas@palanga.lt


2005-05-16 │ Š. m. gegužės 12–15 d. Reikjavike, Islandijoje vyko tarptautinis 10-tas Europos kurortų asociacijos kongresas, kurio metu Palangos miesto savivaldybė tapo pilnateise asociacijos nare.

Kongreso metu buvo skaitomi pranešimai „Spa ir sveikatinimo kurortai Europoje – perspektyvos“, „Sveikatinimo paslaugų ekonominis efektyvumas ir pelningumas“, „Japonijos turistai Europoje“, „Palangos kurortas – Lietuvos vasaros sostinė“. Kongreso metu nutarta 11-ąjį asociacijos suvažiavimą organizuoti Portugalijoje, o 12-ąjį – Pabaltijo kurortuose: Piarnu, Jūrmaloje ir Palangoje. Š. m. rugsėjį Palangoje taip pat vyks Asociacijos darbo grupių susitikimas.

Paskutinis atnaujinimas: 2009-02-12 16:15:02

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 8749566
Šiandien apsilankė: 82
Dabar naršo: 11
Sprendimas: IDAMAS